Competition Schedules

 

August 2019
From To Event Location Centre
03 03 Championship Day Blockhouse Bay Primary School Hall Auckland Centre
03 03 August Day Hapai Hall Wellington Centre
03 03 Mosgiel competition Fairfield Community Hall Otago Centre
03 03 Restricted Day Middleton Grange School Canterbury / West Coast Centre
04 04 Hawkes Bay T&J competition Orphans Club Hall, Miller St, Hastings Hawkes Bay Centre
10 10 Caledonian Dance Class Closed competition Canterbury Caledonian Hall Canterbury / West Coast Centre
10 10 Gisborne Competition Gisborne Intermediate School Poverty Bay / East Coast Centre
11 11 Manawatu Teachers & Judges Whakarongo School Hall Wellington Centre
17 17 B.O.P Teachers and Judges Day Oropi Memorial Hall, Tauranga South Auckland Centre
18 18 Competition Society Day Richmond Town Hall Marlborough / Nelson Centre
24 24 Waimate competition Waimate South Canterbury Centre
24 24 Spring Day Marlborough ASB Theatre (Anderson Auditorium) Marlborough / Nelson Centre
31 31 Uxbridge Howick piping competition Uxbridge Arts Centre, Howick Auckland Centre
31 31 Junior Highland Competition Scottish Society Hall, Christchurch Canterbury / West Coast Centre

 

September 2019
From To Event Location Centre
01 01 Highland Piping Society (Novice to B Grade) Canterbury / West Coast Centre
22 22 Junior Piping Competition Balmacewen Intermediate Otago Centre
27 28 Canterbury West Coast competition Canterbury Caledonian Society Hall Canterbury / West Coast Centre
28 04 Marlborough Performing Arts ASB Theatre, Marlborough Marlborough / Nelson Centre
28 28 Restricted Day Competition Lumsden Southland Centre
28 28 Te Awamutu Competitions Society Pekerau Primary School, Te Awamutu South Auckland Centre

 

October 2019
From To Event Location Centre
05 05 M/N Young Piper of the Year Nelson Marlborough Institute of Technology Marlborough / Nelson Centre
05 05 Glengarry highland dancing competition North Road, Invercargill Southland Centre
05 05 Feilding Caledonian Society Caledonian Hall, Weld St Wellington Centre
12 12 Temuka competition Temuka South Canterbury Centre
19 19 Poverty Bay A&P Spring Show Showgrounds Park, Main Rd Poverty Bay / East Coast Centre
19 19 Ellesmere Show Ellesmere College Hall Canterbury / West Coast Centre
26 26 Northern A & P Show Rangiora Show Grounds Canterbury / West Coast Centre

 

November 2019
From To Event Location Centre
02 02 Amberley A & P Show Amberley Show Grounds Canterbury / West Coast Centre
02 02 Upper Hutt Highland Gathering Harcourt Park Wellington Centre
09 09 Get To The Point Pleasant Point South Canterbury Centre
09 09 Clevedon day Auckland Centre
09 09 Hororata Highland Games Canterbury / West Coast Centre
16 16 Auckland Highland Games Auckland Centre
16 16 Greymouth Highland Dancing competition Canterbury / West Coast Centre
23 23 Nelson A&P Show TBC Canterbury / West Coast Centre
23 23 Horowhenua Scottish Society TBC Wellington Centre
30 30 Poverty Bay & East Coast competition Gisborne Intermediate School Poverty Bay / East Coast Centre

 

December 2019
From To Event Location Centre
07 07 Christchurch Casino Day Canterbury / West Coast Centre
14 14 Thistle Caledonian Society TBC Wellington Centre

 

January 2020
From To Event Location Centre
25 25 Waimate Caledonian competition South Canterbury Centre

 

January 2021
From To Event Location Centre
30 30 Waimate Caledonian Competition South Canterbury Centre